PARAFIA   WNIEBOWZIĘCIA  NAJŚWIĘTSZEJ   MARYI   PANNY

AKTUALIZOWANO W DNIU

17 sierpnia 2008 roku

Misyjny ślub

W dniu 21 VI 2008 r. w Budzisławiu Kościelnym przyjęli sakrament małżeństwa misjonarze świeccy: Piotr i Barbara.
    Piotr pochodzi z Kielc i pracował na misjach w Togo, zaś Barbara pochodzi z Budzisławia Kościelnego i pracowała na misjach w Malawi. Oboje pojechali jako woluntariusze w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Kanosjańskiego VOICA. Państwo Młodzi  poznali się w czasie wspólnych przygotowań na misje.

Świeckich misjonarzy pobłogosławił Ks. Bp Bogdan Wojtuś
    Przed Mszą św. miała miejsce 15 minutowa adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Homilię wygłosił ksiądz z Kielc, przyjaciel Pana Młodego. Mszę św. także koncelebrował ks. Franciszek Jabłoński, który dwa lata temu wręczył krzyż misyjni Pani mgr inż. Barbarze. ( Ze strony misyjnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej)

NASZ DZIENNIK

Czwartek, 7 sierpnia 2008, Nr 184 (3201)

Dział: Myśl jest bronią

Warto tu studiować!

Mieszkam i pracuję w dużym mieście. Do Torunia przyjeżdżam na zajęcia weekendowe. W swoim środowisku otwarcie mówię, że studiuję zaocznie w WSKSiM. Często spotykam się wtedy z pytaniem: "Czy to ma sens? Czy warto tracić tyle czasu na dojazdy, poświęcać soboty i niedziele na naukę zamiast na wypoczynek po tygodniu pracy?".

Tym wszystkim, którzy zadają podobne pytania, odpowiadam bez zastanowienia: warto. Warto ze względu na niepowtarzalną atmosferę tej uczelni oraz kadrę profesorską. Zdecydowana większość wykładowców to ludzie o ogromnym autorytecie naukowym, posiadający poza ogromną wiedzą także tzw. kręgosłup moralny. Dla nich słowa wypisane w haśle uczelni: Bóg - Honor - Ojczyzna, to nie frazesy używane koniunkturalnie, ale drogowskazy życiowe przekazywane studentom na zajęciach. Te naczelne wartości pragną oni zaszczepić młodym ludziom. Czynią to, moim zdaniem, skutecznie i bardzo przekonywająco. Ktoś mógłby powiedzieć: "Tylko tyle?". Ja myślę: aż tyle. Dzisiaj niezmiernie rzadko na uczelniach wyższych mówi się o wartościach ponadczasowych, tych najbardziej oczywistych, jak: dobro, piękno, prawda, uczciwość, honor, Bóg...
W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej wychowanie światłego obywatela, kochającego Boga, Ojczyznę i drugiego człowieka to cel nadrzędny. I to właśnie jest w toruńskiej uczelni najpiękniejsze. Doświadczyłam tego przez dwa lata studiów, spotkań i rozmów z profesorami, z pracownikami administracyjnymi, a także ze studentami innych kierunków. To sprawia, że w moich oczach WSKSiM jest wyjątkowa.
Słowa te kieruję głównie do maturzystów, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o wyborze swojej dalszej kariery naukowej, ale także do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć konkretny zawód. Jeśli chciałbyś zostać dziennikarzem, informatykiem, kulturoznawcą lub politologiem, polecam ci toruńską uczelnię. Tam będziesz mógł zdobyć solidne podstawy teoretyczne, spotkasz również wyjątkowych specjalistów, naukowców i praktyków, którzy wprowadzą cię w arkana pracy studia telewizyjnego, radiowego, a także zaprezentują prawdziwy obraz redakcji prasowej!
Joanna Łuczkiewicz,
II rok studiów niestacjonarnych w WSKSiM

Niech mi ten przedruk  „Nasz Dziennik” wybaczy. Przepraszam

Strona w przygotowaniu