Sursum Corda

-???-

Kaplica

PARAFIA

Do parafii Wistka Szlachecka należała, bardzo od niej oddalona, wieś Dąb Wielki, Polski, Mały, dawniej Niemiecki. Poprzednio zamieszkiwali go głównie osadnicy niemieccy, wyznania protestanckiego. Po wojnie ich miejsce zajęli polacy. Dla ich wygody w 1951 r. erygowano w Dębie Polskim kaplicę filialną, ala w pomieszczeniu stanowiącym własność prywatną. W 1981 r., postanowiono kaplicę tę zastąpić nowym kościołem filialnym. Po uzyskaniu pozwolenia od władz państwowych w 1983 r., wybudowano kościół według projektu archtekta Zbigniewa Kaweckiego, który został poświęcony 9 września 1984., przez J.E. Ks. Bp. Jana Zarębę. Nadano mu wezwanie Narodzenia NMP. Uroczystość odpustowa odbywa się w niedzelę po świecie Narodzenia NMP.

-???-

-???- | -???-