Do strony głównej

Kościół jest wspólnotą budowaną przez wiernych. Każdy z nich wnosi w dzieło tworzenia wspólnoty swój własny dar. Prawda o tym staje się szczególnie widoczna w przypadku rodziny - wspólnoty życia i miłości, która pełni w życiu Kościoła specyficzną rolę. Do pełnienia tej roli otrzymuje ona swój własny dar, który rozstrzyga o tożsamości małżeństwa i rodziny. Dar ten jest czymś nieodstępowalnym, nie tylko w sensie moralnym, ale również w wymiarze antropologicznym rodziny. Niemożliwe jest, by to dzieło i ten dar, który realizuje rodzina pełnił zamiast niej ktoś inny, jakaś inna instytucja. Rodzina nie może zrezygnować z zadań, do których w budowaniu wspólnoty Kościoła otrzymała powołanie i do których realizowania jest umacniana specjalnym charyzmatem.

Strona główna | Zeszyt bieżący | Pomoce homiletyczne | Informacje dla autorów
Zeszyty archiwalne | Redakcja | Kontakt