Zeszyt 1(587) Tom 148

styczeń-luty 2007 r.

Do strony głównej

Autor artykułu jest doktorem prawa kanonicznego. Obecnie pracuje w Sądzie Kościelnym we Włocławku na stanowisku wiceoficjała, jest również wykładowcą prawa na Papieskim Wydziale Teologicznym, Studium Teologii we Włocławku. W prezentowanym artykule Autor w sposób kompetentny i rzeczowy omawia czynności prawno-duszpasterskie poprzedzające zawarcie małżeństwa sakramentalnego.

Opracowanie zasługuje na uznanie ze względu na ważność omawianego zagadnienia. Ks. Borucki w kolejnych odsłonach przedstawia przebieg czynności poprzedzających zawarcie małżeństwa, na które składa się: przygotowanie do małżeństwa, zaręczyny oraz stwierdzenie kanonicznej zdolności stron do zawarcia małżeństwa. Całość oparta jest na solidnych materiałach źródłowych.

Strona główna | Zeszyt bieżący | Pomoce homiletyczne | Informacje dla autorów
Zeszyty archiwalne | Redakcja | Kontakt