czynna w dni powszednie:

od godz. 8.30 do 9.30,

od 15.30 do 17.00 (zimą),

i od 16.30 do 18.00 (latem)

czynna w soboty:

od godz. 8.30 do 9.30

popołudniu nieczynna

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

NIECZYNNA

Diecezja Włocławska

Warto zobaczyć

PARAFIA

WNIEBOWIĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W RADZIEJOWIE

WIELKI POST

- CZAS NAWRÓCENIA I POKUTY

TRWA WIELKI POST

Wielki Post przygotowuje nas w pełni do uczestnictwa w Misterium Paschalnym; przygotowuje do największego święta, do Wielkanocy. Jest to dla nas niezwykły czas, ale zanim zabrzmi radosne ALLELUJA i będziemy wielbić Pana za cud zmartwychwstania, przez 40 dni będziemy trwać w duchu pokuty.
Czas ten powinniśmy wykorzystać starając przybliżyć sobie to, czego z miłości do ludzi dokonał Jezus Chrystus przez swoją mękę i śmierć na krzyżu. Klęcząc w Ogrójcu modlił się za nasze grzechy: niewdzięczność, niewierność i zdradę. Chrystus bierze krzyż na swe ramiona i niesie go na miejsce straceń zbrodniarzy. Po drodze kilka razy upada i tyleż razy się podnosi, znieważany, szydzony, opluwany - za mnie, za Ciebie, za wszystkich. Wreszcie dokonało się: został przybity do krzyża, wybiła godzina naszego odkupienia - Jezus kona - składając za nas w ofierze swoje niewinne życie.
Może warto wygospodarować sobie chwile czasu na zadumę i wziąść sobie na serio Słowo Boże do naszych serc, gdyż wszystkie te niegodne czyny ludzkości, to jakby powtórne wbijanie gwoździ w rany Chrystusa.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
w każdy piątek
o 16.30 - dla dzieci
o 17.00 - dla dorosłych

Nabożeństwo Gorzkich Żalów
w niedziele o 15.30

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

w dni powszednie:

godzina 7.00 i 7.30

godzina 17.00(zimą) i 18.00(latem)

w Niedziele i święta:

godzina 7.30(kaplica szpitalna)

godzina 7.30, 9.00, 10.30(z udziałem dzieci)

godzina 12.00(suma), 16.00

w święta zniesione:

godzina 7.30 i 9.00

godzina 17.00(zimą) i 18.00(latem)

1 marca - II Niedziela Wielkiego Postu

Ewangelia Mk 9,2-10

"To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie". Tymi słowami Bóg Ojciec przypomina: sensem i fundamentem twego życia duchowego, całego twojego życia jest miłość. Tym sensem nie są, nie mogą być w żadnym wypadku: pieniądze, sukces, sława, poświęcenie się karierze zawodowej, życie w dobrobycie, szukanie świętego spokoju i łatwizny w życiu. Albo z drugiej strony: ucieczka przed problemami, nałogi, zagłuszanie własnego sumienia.

Nic nie zastąpi miłości w Twoim życiu: nie ma niczego, żadnej namiastki miłości, która mogłaby wypełnić głód Twego serca. Miłości nie da się niczym zastąpić.

22 luty - I Niedziela Wielkiego Postu

Ewangelia Mk 1,12-15

Bóg dopuszcza czas próby, ale pragnie, byśmy wybierając Jego drogę, byli szczęśliwi! On przychodzi na świat, by ponowić swoje zaproszenie do tworzenia z Nim wspólnoty. Bóg zaprasza, ale to człowiek odpowiada na Boże zaproszenie, pozytywnie albo nie.

18 luty - ŚRODA POPIELCOWA

Ewangelia Mt 6,1-6. 16-18

Wielu z nas w czasie rozpoczynającego się dzisiaj Wielkiego Postu podejmie różnego rodzaju umartwienia i wielkopostne zobowiązania. A przecież nie post jako taki jest celem, ale nawrócenie i przemiana serca, zmiana myślenia, wartościowania i postępowania. A w ostatecznym efekcie chodzi o to, aby uwierzyć Bogu, aby do Niego przylgnąć, uczynić Go centrum i źródłem naszego codziennego życia.