czynna w dni powszednie:

od godz. 8.30 do 9.30,

od 15.30 do 17.00 (zimą),

i od 16.30 do 18.00 (latem)

czynna w soboty:

od godz. 8.30 do 9.30

popołudniu nieczynna

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

NIECZYNNA

Diecezja Włocławska

Warto zobaczyć

PARAFIA

WNIEBOWIĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W RADZIEJOWIE

Okres Zwykły - CZAS ODPOCZYNKU

OKRES ZWYKŁY

Okres Zwykły to swego rodzaju chwila odpoczynku dla Kościoła.

Jest to czas kiedy głębiej poznajemy życie Jezusa, jego działalność; głównie poprzez Liturgię Słowa. Tylko wówczas, gdy dobrze ją zrozumiemy i odbierzemy, będziemy mogli Go naśladować tak, jak On tego chce.

Okres Zwykły oddziela niejako dwa najważniejsze obchody Kościoła: NARODZENIE CHRYSTUSA oraz ZNARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE. I właśnie czas ten, także przez swoja długość, uczy nas pewnej tęsknoty za ważnymi uroczystościami.

Okres Zwykły w ciągu roku to swego rodzaju "szkoła samodzielności praktyk religijnych". W czasie wyjazdów; przebywając wśród innych ludzi i w innym otoczeniu możemy, sprawdzić naszą odwagę i męstwo w wyznawaniu wiary. Nie prześpijmy Okresu Zwykłego.

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

w dni powszednie:

godzina 7.00 i 7.30

godzina 17.00(zimą) i 18.00(latem)

w Niedziele i święta:

godzina 7.30(kaplica szpitalna)

godzina 7.30, 9.00, 10.30(z udziałem dzieci)

godzina 12.00(suma), 16.00

w święta zniesione:

godzina 7.30 i 9.00

godzina 17.00(zimą) i 18.00(latem)

"To noc zaczęła się święta" - JASEŁKA GRUPA LITERACKA 11.01.2015r.

zdjęcia dostępne w Galerii

25 stycznia - II Niedziela Zwykła

Ewangelia Mk 1,14-20

W Ewangelii św. Marka słyszymy słowa Chrystusa: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - co to znaczy?

Po pierwsze Chrystus nie powiedział: "nawróćcie się", co oznaczałoby jednorazową przemianę, ale mówił "nawracajcie się", a więc miał na myśli wielokrotne, a nawet ciągłe nawracanie się.

Nawracanie się jest procesem dokonującym się najpierw w naszym wnętrzu. Wpierw musi się zmienić nasze myślenie, by mogło się zmienić nasze działanie. Z myślenia czysto ludzkiego, trzeba przechodzić do myślenia Bożego, do myślenia według kategorii ewangelicznych. Jednym z pierwszych elementów takiej wewnętrznej przemiany jest uznanie własnego grzechu, po prostu, przyznanie się do winy. Bez takiego przyznania się nie ma prawdziwego nawrócenia. Drugim etapem naszego nawracania się jest wyznanie grzechu. Do grzechu trzeba się nie tylko przyznać, ale trzeba go także wyznać, po prostu - trzeba grzech z siebie wyrzucić. Grzech uznany, ale nie wyznany, dalej jest ciężarem wewnętrznym człowieka. Trzecim etapem naszego nawracania się jest odwrócenie się od grzechu. Nazywa się to mocnym postanowieniem poprawy. Wobec częstych powrotów do tych samych grzechów, czasem pytamy, czy jest możliwe takie odwrócenie się od grzechu. Życie potwierdza, że jest to możliwe, gdyż są ludzie, którzy potrafili skutecznie odwrócić się od grzechu, wyjść z utartych, grzesznych kolein swego życia.

"Tym, co odeszli na zawsze" - GRUPA LITERACKA 9 listopada 2014r.

zdjęcia dostępne w Galerii

11 stycznia - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Ewangelia MK 1,6B-11

Nieszpory święta Chrztu Pańskiego kończą Okres Narodzenia Pańskiego.

Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły - tydzień I.

Czy my właściwie rozumiemy sens Chrztu Świetego? Ileż to razy słyszymy z ust ludzi, że za wcześnie jesteśmy ochrzczeni, nie możemy ani zaprotestować ani zgodzić się, gdyż jesteśmy niemowlętami. Nikt na siłę nie jest trzymany w Kościele. Jest jeszcze Komunia i Bierzmowanie, a na to decydujemy się jako młodzi ludzie. Jest wybór...

6 stycznia - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Ewangelia Mt 2,1-12

Do Mędrców ze Wschodu nie przemówił żaden anioł. Ale zajaśniała im "Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka". Wyruszyli zatem w daleką drogę. Szukali i znaleźli Pana, ukrytego Króla wieków. Epifania, tzn. Objawienie Pańskie, dokonuje się także dla nas: dziś słyszymy słowo orędzia, że "przybył Pan i Władca". W świętych znakach sakramentalnych przychodzi do nas Król świata, Sługa Boga i ludzi. Spotkamy się z Nim w bliźnich, którzy nas kochają lub oczekują od nas miłości.