SCHOLA  PARAFIALNA

Od roku 2003 śpiewem i muzyką ubogaca niedzielną i świąteczną liturgię schola. Wcześniejszym jej opiekunem był Ksiądz Adam Zasada dziś pracujący we Włoszech. Obecnie schola jest na etapie formowania i scalania młodych muzycznych talentów. A jest co robić bo w swych szeregach skupia już 45 śpiewaków.
Idąc za spostrzeżeniami z katechezy, zrodziła się potrzeba utworzenia Scholi. Młodzież bowiem w kierunku muzycznym jest niezwykle utalentowana i nawet jest kilka osób grających na instrumentach muzycznych. Bardzo lubią śpiewać jak i grać - z dobrym skutkiem.

TAK SIĘ TO ZACZĘŁO...

Schola  rozwija się w bardzo szybkim tempie. Skupia w swoich szeregach  dzieci i młodzież  Turku. Mają już nawet swoje stroje. Repertuar jest bardzo różnorodny. Przede wszystkim są to pieśni religijne ale również "specjalizujemy się w różnorodności". Mamy wspólne wyjazdy i wiele ciekawych zajęć, które nas jeszcze bardziej integrują. Dwóch uczniów i jedna uczennica grają na gitarach, nawet basowej i elektrycznej. Mamy dwa akordeony i klawisze. Ciekawym instrumentem są bongosy, na których gra perkusista uczeń drugiej klasy gimnazjum.

Scholka działa przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, wielbiąc Boga swoim śpiewem ubogaca Liturgię i Uroczystości. Mamy nadzieję, że Schola  z doskonałymi wynikami będzie rozwijać swoje zainteresowania pięknego i żarliwego śpiewu jak i anielskiej muzyki - wielbiąc Boga. Kilka próbek naszego muzykowania:

Chrystus wodzem                                               Niebo. mp3

Twoja Miłość                                               Nie ma problemu. mp3

Pozdrawiam Ciebie Matko                                   W Tobie jest Światło. mp.3

Ukaż mi Panie swą twarz                              Koronka do Miłosierdzia Bożego

Jezus Malusieńki                                          Uradowałem się gdy mi powiedziano

Znak Pokoju                                               Swojego Ducha Panie wylej na nas dziś

Adeste Fideles                                              O wychwalajcie Go wszystkie narody

Malenka Milosc.mp3                                     Ruach

Kolęda przybłęda                                          Jezus jest z nami tu

Halleluja Ania                                              Sanktuarium

Sygnaturka Trzech Kroli.mp3