Odsłonięcie pomnika powstańców w Szewie

We wtorek 25 października 2016 r. w Szewie, na terenie parafii św. Prokopa w Kłóbce, odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświecenia pomnika powstańców styczniowych, którzy polegli w potyczce z żołnierzami carskimi.

Po uroczystościach w Szewie zaproszeni goście, mieszkańcy Szewa i okolicznych wiosek udali się do kościoła parafialnego w Kłóbce na Mszę św. za poległych powstańców.

Na uroczystość przybyli: wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin, poseł na Sejm RP Łukasz Zbonikowski, starosta włocławski Kazimierz Kaca, burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński.

zdj. Tomasz Gawrysiak

Comments are closed.

p. w. Św. Prokopa Męczennika

Kłóbka 12