Modlitwa na odnowienie kościoła

Módlmy się

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty pragniesz, aby ludzie służyli Ci szczerym i radosnym sercem, dlatego gromadzimy się w tak bliskiej i drogiej nam świątyni parafialnej, aby słuchając Twego słowa i sprawując sakramenty, upodabniać się do Ciebie i coraz lepiej wypełniać Twoją wolę.

Błagamy Cię, niech Twoja pomoc i opieka otoczy odnowione ściany i dach tej świątyni, aby wszystkim Twym czcicielom zapewniały bezpieczeństwo i świadczyły o trwałości Twojego Mistycznego Ciała, czyli wspólnoty Kościoła.

Pobłogosław te odnowione organy wraz chórem, aby rozbrzmiewały na Twoją chwałę i porywały nasze serca ku Tobie.

Pobłogosław ołtarze, przed którymi oddajemy cześć Tobie i wzywamy orędownictwa naszych Patronów: św. Prokopa, św. Walentego i św. Jana Nepomucena.

Niech Twoje błogosławieństwo spłynie na tę chrzcielnicę i konfesjonały, przy których oczyszczasz nas mocą sakramentu chrztu i pokuty.

Pobłogosław też znaki męki Twojego Umiłowanego Syna, a naszego Pana, którego czcimy w stacjach Drogi Krzyżowej i w świętym znaku krzyża w kruchcie i przy ołtarzu.

Ześlij swe błogosławieństwo na polichromię tego kościoła, na jego żyrandole, oświetlenie i nagłośnienie; niech to piękno, które dostrzegamy zmysłami przenosi nasze myśli i pragnienia ku Tobie, który jesteś samym Źródłem piękna.

A wierząc głęboko w żywot wieczny, z sercami przepełnionymi wdzięcznością, prosimy Cię, pobłogosław tablicę poświęconą śp. ks. kanonikowi Alojzemu Siedlewskiemu, aby zachęcała nas do modlitwy za naszych zmarłych kapłanów, dobroczyńców, krewnych i przyjaciół; a ich dobre dzieła były przez nas kontynuowane.

Niech te wszystkie prace podjęte z miłości do Ciebie służą na Twoją większą chwałę i dla naszego zbawienia, dokonanego przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen

Modlitwę odmówił ks. biskup Wiesław Mering

Comments are closed.

p. w. Św. Prokopa Męczennika