Odnowienie Ołtarza Głównego

Dzięki ofiarności parafian i dotacjom odnowione zostały dwa ołtarze boczne. Udało się przywrócić im dawny wygląd, co można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach. Podczas prac renowacyjnych ołtarzy bocznych odkryto, że ołtarz główny także został pomalowany białą farbą, która zakryła pierwotny wygląd. W związku z tym przyszedł czas by i jemu przywrócić dawny kształt. Zatem proszę o wsparcie w renowacji ołtarza głównego. Numery kont, na które można wpłacać datki podane są poniżej:

Wpłaty w złotówkach

BS Kowal O/ Lubień Kujawski
konto złotówkowe: 36 9557 1029 0400 2642 2000 0001

Wpłaty w walutach obcych

SGB BANK SA Poznań
Kraj - Polska
kod Swift (BIC) GBWCPLPP
nr rachunku : PL 36 9557 1029 0400 2642 2000 0001
Nazwa: Parafia Rzymsko-katolicka św. Prokopa w Kłóbce
Adres: Kłóbka 12, 87-840 Lubień Kujawski

W tytule przelewu proszę wpisać: Na odnowienie ołtarza głównego

Pożegnanie ks. Alojzego Siedlewskiego w Dębnie Królewskim

Zdjęcia z pożegnania ks. Alojzego Siedlewskiego w jego rodzinnej parafii - Dębno Królewskie. Po uroczystej mszy świętej, spoczął na parafialnym cmentarzu.

zdj. Stanisław Burmistrzak

Pożegnanie ks. kanonika Alojzego Siedlewskiego

W niedzielę 10 maja odszedł od nas ks. kanonik Alojzy Siedlewski. Podczas ponad pięćdziesięcioletniej posługi duszpasterskiej w parafii p.w. Św. Prokopa w Kłóbce, dał świadectwo poświęcenia się powołaniu kapłańskiemu oraz parafianom. Trzynastego maja podczas mszy celebrowanej przez ks. biskupa Stanisława Gębickiego, pożegnali go księża z diecezji włocławskiej, rodzina, przedstawiciele gminy i powiatu, parafianie z Kłóbki i Lubienia Kujawskiego. Na uroczystości były obecne poczty sztandarowe: OSP z Bilna i Krzewia, Zespołu Szkół w Kłóbce, Koła Łowieckiego “Sarna” z Kłóbki.

Dzień Strażaka

Obchody święta konstytucji 3 maja oraz Dnia Strażaka. Na msze świętą przybyli druhowie z OSP w Bilnie i Krzewiu.

Odnowiony prawy ołtarz

Galeria zdjęć przedstawiająca prawy ołtarz przed i po renowacji.

Renowacja chrzcielnicy

Galeria przedstawia zdjęcia chrzcielnicy przed renowacją oraz po. Jak widać na zdjęciach, wymagała gruntownej renowacji z powodu wielu uszkodzeń.

50 lat posługi ks. kanonika Alojzego Siedlewskiego

W niedzielę 19 października w kościele parafialnym, odbyła się uroczystość 50 lecia pracy duszpasterskiej ks. kanonika Alojzego Siedlewskiego w tutejszej parafii. Msze świętą sprawował ks. biskup Stanisław Gębicki wraz z jubilatem oraz ks. prałatem seniorem Janem Fornalczykiem. Ks. biskup udzielił także sakramentu bierzmowania. Na msze przybili licznie parafianie oraz zaproszeni goście, by wspólnie podziękować Bogu za wspaniałego duszpasterza jakim jest jubilat. Na zakończenie ks. kanonik przyjął podziękowania z rąk parafian, władz gminy, ks. biskupa oraz dziekana ks. prałata Zbigniewa Skrobickiego.

zdj. wyk. Tomasz Gawrysiak

Wyremontowany ołtarz boczny i prospekt organowy

Galeria zdjęć przedstawiająca nowo wyremontowany ołtarz boczny. Na kolejnych zdjęciach możemy podziwiać także poddany renowacji prospekt organowy. Na ostatnim zdjęciu widać w całej okazałości prospekt organowy oraz odnowioną podłogę.

Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Prokopa

Kłóbka 12
87-840 Lubień Kujawski
woj. kujawsko-pomorskie,
pow. włocławski, gm. Lubień Kuj.

tel. kancelarii i proboszcza:

(0-54) 284 27 20

Regon: 040 064 279