50 lat posługi ks. kanonika Alojzego Siedlewskiego

W niedzielę 19 października w kościele parafialnym, odbyła się uroczystość 50 lecia pracy duszpasterskiej ks. kanonika Alojzego Siedlewskiego w tutejszej parafii. Msze świętą sprawował ks. biskup Stanisław Gębicki wraz z jubilatem oraz ks. prałatem seniorem Janem Fornalczykiem. Ks. biskup udzielił także sakramentu bierzmowania. Na msze przybili licznie parafianie oraz zaproszeni goście, by wspólnie podziękować Bogu za wspaniałego duszpasterza jakim jest jubilat. Na zakończenie ks. kanonik przyjął podziękowania z rąk parafian, władz gminy, ks. biskupa oraz dziekana ks. prałata Zbigniewa Skrobickiego.

zdj. wyk. Tomasz Gawrysiak

Wyremontowany ołtarz boczny i prospekt organowy

Galeria zdjęć przedstawiająca nowo wyremontowany ołtarz boczny. Na kolejnych zdjęciach możemy podziwiać także poddany renowacji prospekt organowy. Na ostatnim zdjęciu widać w całej okazałości prospekt organowy oraz odnowioną podłogę.

zdj. wyk. Tomasz Gawrysiak

Prośba o wsparcie prac przy odnawianiu polichromii w kościele św. Prokopa w Kłóbce

W naszym kościele parafialnym trwa renowacja wszystkich malowideł ściennych w celu przywrócenia im ich dawnego blasku. Oprócz malowideł odnawiana jest także zniszczona Droga Męki Pańskiej. Odrestaurowano już kruchtę wejściową, prezbiterium z pięknym obrazem ostatniej wieczerzy oraz sufity.  Jak widać na zamieszczonych zdjęciach jest już prawie zakończony remont chóru tak aby można było zamontować odnowione organy kościelne. Dalsze prace wymagają jeszcze nakładów pieniężnych w związku z tym prosimy o wsparcie na dokończenie wszystkich prac tak aby dopełnić piękno tej świątyni. Numery kont na które można wpłacać datki podajemy poniżej:

Wpłaty w złotówkach

BS Kowal O/ Lubień Kujawski
konto złotówkowe: 36 9557 1029 0400 2642 2000 0001

Wpłaty w walutach obcych

SGB BANK SA Poznań
Kraj - Polska
kod Swift (BIC) GBWCPLPP
nr rachunku : PL 36 9557 1029 0400 2642 2000 0001
Nazwa: Parafia Rzymsko-katolicka św. Prokopa w Kłóbce
Adres: Kłóbka 12, 87-840 Lubień Kujawski
W tytule przelewu proszę wpisać: Na odnowienie polichromii

Zdjęcia wykonał: Tomasz Gawrysiak z Lubienia Kujawskiego

Remont wieży kościelnej - widoki z wieży na okolice.

Zdjęcia wykonane podczas remontu wieży kościelnej. Widać na nich między innymi:plebanię, remizę strażacką, szkołę podstawową w Kłóbce, kościół oraz wieżę kościelną podczas prac remontowych.

Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Prokopa

Kłóbka 12
87-840 Lubień Kujawski
woj. kujawsko-pomorskie,
pow. włocławski, gm. Lubień Kuj.

tel. kancelarii i proboszcza:

(0-54) 284 27 20

Regon: 040 064 279