Wspomnienie Jana Pawła II - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Wspomnienie Jana Pawła II

Galerie > 2011

W rocznicę Inauguracji Pontyfikatu - 1. wspomnienie „Bł. Jana Pawła II”
      W sobotę 22.X. po raz pierwszy w Polsce, Rzymie i niektórych wyznaczonych miejscach na świecie, obchodzono liturgiczne pierwsze święto „Błogosławionego Jana Pawła II Wielkiego,  ustanowione w dniu beatyfikacji, a wyznaczone na dzień rocznicy Inauguracji Pontyfikatu Polskiego Papieża, który odbył się 22 października 1978 r.
     W kościele w Ciechocinku o godzinie 15 odbył się koncert Toruńskiego Kwartetu Orkiestry Smyczkowej, związany z uroczystością papieska i ochroną dziedzictwa kulturalnego woj.kujawsko-pomorskiego, finansowaną przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Na koncert ten przyjechał z Gniezna wraz ze swoją grupą parafian ks. Jarosław Banasiak, pochodzący z Ciechocinka.
    O godz. 16 pierwsza Mszą św. ze wspomnieniem Błogosławionego Papieża, koncelebrował wiceproboszcz ks. Rafał Bogus wraz z 4 kapłanami, głosząc też okolicznościową homilię poświęconą bł..Janowi Pawłowi II.
     Po Mszy św. i odmówionej Litanii Loretańskiej, udano się procesyjnie pod obelisk papieski, z tyłu kościoła, gdzie zapalono znicze przed pomnikiem. Młoda ciechocińska poetka Marta Gabrysiak odczytała swoje 2 wiersze poświęcone Błogosławionemu. Na zakończenie odśpiewano wspólnie ulubioną pieśń Papieża
„Barkę”.

Tekst i foto:    Wojciech Krzysztof Jankowski