Wielka Sobota - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Wielka Sobota

Galerie > 2011 > Triduum 2011

Msza Święta Wigilii Paschalnej i Procesja Rezurekcyjna w Ciechocinku

W Wielką Sobotę w kościele parafialnym w Ciechocinku od 8:00 trwała Spowiedź Święta i święcenie pokarmów co kwadrans.
O godz. 19:30 ks. Piotr Kowalski prowadził nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego, po czym życzenia odbierał dzisiejszy solenizant ks.kanonik Wojciech Marszal.
O godz. 20:00 rozpoczęła się Liturgia Wigilii Paschalnej pod przewodnictwem ks. prałata Grzegorza Karolaka, z udziałem solenizanta i trójki ks.wikariuszów.. Orędzie Wielkanocne śpiewał ks. Piotr.  Ewangelię czytał ks.wiceproboszcz Rafał Bogus, homilię głosił ks.prałat, wspominając o radości jaką będzie przeżywać ponad miliard rzymskich-katolików za tydzień z powodu wyniesienia na ołtarze Naszego Papieża. Z naszej parafii udaje się pielgrzymka na tę uroczystość, pod kierownictwem ks. Rafała.
Uroczystość Wielkiej Soboty zakończyła Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła.

Zdjęcia: Wojciech Krzysztof Jankowski i Bartosz Różański