Smoleńsk-rocznica - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Smoleńsk-rocznica

Galerie > 2011

W pierwszą rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego udającego się na obchody 70 lecia sowieckich zbrodni w Katyniu, w niedzielę w kościele parafialnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks.prałat Grzegorz Karolak, koncelebrował dwie Msze święte w intencji ofiar tej katastrofy. O godz. 8:30 Mszę zamówił PiS wraz z Klubem „Gazety Polskiej”, a o godz.10:00 miejscowe Biuro „Radia Maryja”.
      Obecni byli radni miejscy z różnych ugrupowań, na czele z Przewodniczącą Rady Aldoną Nocną.
     Przed Mszą św. ks.Marcin Matynka odczytał listę ofiar tragicznego lotu. Homilie głosił ks.proboszcz Stanisław Nasiński, budowniczy kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Turku, a rozpoczynający głoszenia rekolekcji wielkopostnych w Ciechocinku. Homilię nawiązującą do obchodzonej rocznicy, poświęcił patriotyzmowi, poszanowaniu godła i flagi narodowej.
        W kościele obok mównicy była ustawiona plansza ze zdjęciami ś.p. Prezydenta RP, oraz portret zmarłego Prezydenta, oraz wieniec od fundatorów Mszy św., który po Mszy św. złożono obok ustawionych w kształt mapy Polski 96 biało-czerwonych zniczy z boku od Krzyża Misyjnego przed kościołem. Przedstawicielka Klubu „Gazet Polskiej” Alicja Szeremeta przy zniczach odczytała okolicznościowy apel i prowadziła modlitwy w intencji zmarłych przed rokiem.