Święto Ofiarowania Pańskiego - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Święto Ofiarowania Pańskiego

Galerie > 2011

J.E. ks.bp-senior Bronisław Dembowski święcił gromnice

W Święto Ofiarowania Pańskiego popołudniowej Mszę św. przewodniczył ks.bp.-senior Bronisław Dembowski, podczas której poświęcił przyniesione gromnice. W dniu tym przypada Dzień Życia Konsekrowanego i zamiast homilii był czytany List Episkopatu Polski, poświęcony osobom należącym do zgromadzeń zakonnych.

W 40 dniu po Bożym Narodzeniu - 2 lutego Rodzice Jezusa przynieśli Go do świątyni,  wypełniając obowiązujące przepisy, na znak poddania się woli Bożej. W dniu tym popołudniową Mszę św. w Ciechocinku sprawował J.E. ks.bp-senior Bronisław Dembowski, który świecił przyniesione gromnice. W polskiej tradycji święto to nazywane jest od dawna Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.
        Zamiast homilii czytany był List Pasterski Episkopatu Polski, poświęcony osobom należącym do zgromadzeń zakonnych z okazji przypadającego 2 lutego - Dnia Życia Konsekrowanego.