Procesja Fatimska - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Procesja Fatimska

Galerie > 2013

CIECHOCINEK  Pierwsza Procesja Fatimska w 2013 r.
Rocznica objawień, zamachu i pielgrzymek do Fatimybł.Jana Pawła II

W poniedziałek 13 maja przypadła 96 rocznica pierwszego objawienia Maryjnego w Fatimie oraz 32 rocznica zamachu na Placu Świętego Piotra na bł. Jana Pawła II Wielkiego. Przypadły też kolejne rocznice związane z pielgrzymkami bl.Jana Pawła do Fatimy: 31.w pierwszą rocznicę zamachu w Watykanie, 22 rocznica pielgrzymki w 10 rocznicę zamachu i 13 rocznica ostatniej pielgrzymki do Fatimy, w czasie której bł.Ojciec Święty beatyfikował dwójcę fatimskich pastuszków i spotkał się po raz ostatni z żyjacą wtedy wizjonerką s.Łucją.
        W dniu tym minęły również 2 miesiące od wyboru Ojca Świętego Franciszka i z tej okazji w Fatimie została powierzona Fatimskiej Pani posługa papieża Franciszka i jego osoba.
       W Ciechocinku Mszę św. o godz.18 sprawował ks. Łukasz Wasielewski. Były obecnie dzieci, które dzień wcześniej przyjęły Pierwszą Komunię św., a potem brały udział w Procesji Fatimskiej prowadzonej przez ks .Łukasza. Procesja przeszła tradycyjnie z kościoła do figury Matki Boskiej Ciechocińskiej i z powrotem.