Odpust - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Odpust

Galerie > 2011

Odpust Św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku

Sumę odpustową koncelebrował Ks. Kardynał Zenon Grocholewski, Prefekt Watykańskiej Kongregacji Wychowania Katolickiego z Ks. Biskupami z Włocławka: Wiesławem Alojzym Meringiem i Stanisławem Gębickim.
Suma została sprawowana w 60-lecie otrzymania święceń kapłańskich przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Ks.Kardynał na odpuście w Parafii jest po raz drugi - przed 5 laty odsłaniał obelisk Jana Pawła II i otrzymał wtedy Honorowe Obywatelstwo m.Ciechocinka.
Homilię głosił Pasterz Diecezji Ks.Bp W.A.Mering, poświęcając ją współczesnym prześladowaniom Kościoła w nawiązaniu do czasów apostolski.
Przed sumą i podczas Eucharystii grała na skrzypcach prof. Joanna Kaczorowska z Uniwersytetu w Nowym Jorku, byli obecni 4 kawalerowie Orderu Św. Stanisława.

Tekst Wojciech Krzysztof Jankowski
Foto Bartosz Rózański i Wojciech Krzysztof Jankowski