Niedziela Palmowa - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Niedziela Palmowa

Galerie > 2011

Niedziela Palmowa i konkurs na najwyższą i najłądniejszą palmę

W niedzielę Palmową o godz. 11:30 ks.wiceproboszcz Rafał Bogus  święcił palmy przed kościołem, po czym odbyła się procesja z palmami wokół kościoła.
          Mszę Św. koncelebrowali ks. Rafał Bogus  z ks. Marcinem Matynką i ks. seniorem Wojciechem Marszalem. Ewangelia Święta – Męka Pańska była czytana na głosy przez ks. Marcina z ministrantami Filipem Grudniem i Maciejem Makowskim.
           Po Mszy świętej został rozstrzygnięty konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę wielkanocną. Tegoroczna zwycięska palma, okazała się być najwyższą w Ciechocinku od wielu lat i mierzyła 6:53 m, została wykonana przez Weronikę VI kl. i Pawła II kl. Dąbrowskich oraz gimnazjalistów Monikę III kl. i Kamilę I kl. Rybczyńskie. Druga z kolei wysokości palma mierzyła 4:84 m i wykonana przez ósemkę młodzieży z klasy VI z Wołuszewa. Najładniejsza palmę wykonała Patrycja Lemparty z zerówki. Uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.