Mikołajki - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Galerie > 2011

CIECHOCINEK  Święty Mikołaj patron Grecji, Rosji, Berlina i Moskwy
Trójka radnych w roli Mikołajów
     Trójka ciechocińskich radnych wieczorem w dniu świętego Mikołaja rozdawała słodycze w MOPS-ie i świetlicy Klubu „Promyk” w  Ciechocinku.
       Najpierw pojedynczo radny Bartosz Różański rozdawał cukierki osobom wychodzącym o godzinie 16:30 z kościoła parafialnego w Ciechocinku.
       Potem, miedzy godziną 17, a 18 trójka ciechocińskich radnych: wiceprzewodniczący rady Waldemar Świeczkowski oraz radni Wojciech Marjański i Bartosz Różański, odwiedziła dzieci w MOPS-ie  i  w Świetlicy Klubu „Promyk”. W MOPS-ie czekolady i cukierki czekoladowe wręczał radny Marjański, lizaki
Świeczkowski, a karki świąteczne z życzeniami Różański. Radni tłumaczyli też dzieciom, na czym polega ich pełniona funkcja. Na zakończenie zrobiono grupowe zdjęcie, łącznie w wychowawczyniami.
     Gdy radni przybyli do „Promyka”, byli już tam ciechocińscy księża wikariusze, którzy rozpoczęli rozdawanie przygotowanych paczek. Ks. Damian Borucki pełnił funkcje św. Mikołaja,  ubrany w czerwony ornat, mitrę i długą białą brodę. Ks. Rafał Bogus podawał paczki Mikołajowi. Dzieci, aby otrzymać paczkę musiały pokazać jakieś swoje talenty: recytację, grę na trąbce czy saksofonie, śpiew, a dwójka dziewczynek wykonała szpagat. Po rozdaniu paczek, słodycze przekazali trzej radni i wykonano wspólne zdjęcie.