Ks. Kardynał w Ciechocinku - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Ks. Kardynał w Ciechocinku

Galerie > 2013

Jubileusz 50.lecia kapłaństwa Honorowego Obywatela Miasta - Zenona Kardynała Grocholewskiego
    W niedzielę w kościele w Ciechocinku obchodzono 50-lecie święceń kapłańskich Ks.Kard.Zenonona Grocholewskiego Prefekta Watykańskiej Kongregacji Wychowania Katolickiego, Honorowego Obywatela Ciechocinka od 2006 r.  Mszę św. wraz z kardynałem konecebrowało 5 kapłanów, w tym ks.prof Wojciech Góralski z UKSW i ks.infułat Stanisław Pindera z diec.radomskiej, spędzający razem z kardynałem coroczny wypoczynek w Ciechocinku.
    Po przywitaniu dostojnych Gości przez ks.prał.Grzegorza Karolaka, życzenia składali Eugeniusz Rakoca i Marek Trzebiatowski w imieniu Rady Parafialnej.  Burmistrz Leszek Dzierżewicz i Zastępca Marian Ogrodowski w imieniu Miasta wręczyli ks.kardynałowi ikonę krucyfiks wraz ze storczykami. Burmistrz Ciechocinka przypomniał, że święcenia kapłańskie otrzymał obecny kardynał  26 maja 1963 r. w katedrze poznańskiej z rąk abp.Antoniego Baraniaka.
    W homilii Jubilat snuł refleksje o kapłaństwie, dodając że Kościół modli się za każdego Następce św.Piotra i Pasterza Diecezji, oraz że każda parafia winna się również modlić za swoich kapłanów. Wspminał też, że nie ma właściwie emerytury dla biskupa, czy kardynała. Nawet gdy nie będą mieli sił w pełnieniu funkcji, to zawsze mogą się modlić i ofiarować swoje cierpienie za Kościół.
    Po Mszy św. przed zakrystią ks.kardynał rozdawał obrazki wydane z okazji Jego 50-lecia święceń kapłańskich.