Jubileusz ks Proboszcza - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Jubileusz ks Proboszcza

Galerie > 2015

Jubileusze Ks.Prałata Grzegorza Karolaka

W środę 20 maja w Urzędzie Miejski w Ciechocinku ks. prałat Grzegorz Karolak został wyróżniony przyznanym przez Radę Miejską tytułem Honorowego Obywatela Ciechocinka. Stosowną uchwałę w tej sprawie odczytał Marcin Zajączkowski Przewodniczący Rady Miejskiej i wręczył ks .prałatowi Dyplom Honorowego Obywatela miasta. W dniu tym ks. prałat obchodzi jubileusze: 60 lat życia, 35 lat kapłaństwa, 20 kat sprawowania urzędu proboszcza Ciechocinka i imieniny.
    Uroczystości jubileuszy ks. prał. Grzegorza Karolaka zaczęły się w kościele od składania życzeń jubilatowi przez grupy parafialne, po czym rozpoczęła się Msza św.koncelebrowana pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. biskupa Wiesława Alojzego Meringa i biskupa pomocniczego ks. bp Stanisława Gębickiego oraz 12 kapłanów, w tym wywodzących się z Ciechocinka: ks. infuata Leonarda Urbańskiego, ks.Leszka Więcaszka, ks.Jarosława Banasiaka i Piotra Ochotnego.
    Przewodniczący Rady Marcin Zajączkowski odczytał akt nadania przez Radę Miejska tytułu Honorowego Obywatela Miasta dla ks. prałata, a Burmistrz Leszek Dzierżewicz wręczył okolicznościowy grawerton i złożył gratulacje. Rycerze Kolumba z kolei przekazali przez Delegata Rejonowego Rycerzy Kolumba Janusza Palczewskiego odznakę „Posrebrzanej Zbroi” z dyplomem podpisanym przez Carla Andersona - Najwyższego Rycerza Zakonu Kolumba z USA oraz podpisami Delegata Rejonowego i Wielkiego Rycerza Eugeniusza Rakocę. Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka w osobach Marian Gawinecki,  Przewodniczący Towarzystwa i Wojciech Sobierajski Kanclerz Kapituły Odznaczeń TPC
wręczyli statuetkę Leonarda, za zasługi dla Ciechocinka. Życzenia przekazywał również Starosta Aleksandrowski Dariusz Wochna i Wicestarosta Wojciech Marjański.
     Homilię głosił ks.dr Dariusz Kaliński, kustosz bazyliki Wniebowzięcia NMP ze Zduńskiej Woli. Mówił on, ze przed 27 laty został skierowany do pracy w Koninie, gdzie  ks. Karolak był proboszczem i przekazał mu posługę sakramentu pokuty młodzieży. Pierwszy raz ledwo się przebił przez tłum młodzieży czekającej do konfesjonału, ale pomyślał że to pewno po wakacjach jest tyle młodzieży do spowiedzi, ale się okazało, ze tam jest tak stale, dzięki pracy ks. Prałata. Wspominał też, że ks. prał. Karolak jest najdłużej sprawującym swój urząd proboszcza w historii Ciechocinka.
    Przed błogosławieństwem końcowym, Pasterz Diecezji przekazywał też życzenia jubilatowi.