III rocznica śmierci Jana Pawła II - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

III rocznica śmierci Jana Pawła II

Galerie > 2008

W dniu rocznicy w kościele w Ciechocinku o godz.18:30 młodzież z liceum i gimnazjum wystawiła montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierownictwem ks. Rafała Bogusa.

Recytowano między innymi wiersz Juliusza Słowackiego „Pośród niesnasków Pan Bóg uderza w ogromny dzwon”. Prezentacji towarzyszył obraz papieża, puszczany z rzutnika komputerowego na ekran ustawiony przed ołtarzem. Śpiewały dzieci ze świetlicy „Promyk”, a na gitarze grał Michał Idzikowski.

Mszę Św. rocznicową sprawował ks. Rafał wraz z ks. gościem. Zamiast homilii obejrzano fragment filmu poświęconego osobie Jana Pawła II wraz z planszami różnych stacji telewizyjnych

o zaprzestaniu przed trzema laty, nadawaniu programów w związku ze śmiercią Ojca Świętego.
     Po Mszy Świętej, przed pomnikiem Jana Pawła II składano zapalone znicze, modlono się i śpiewano. Wartę przy pomniku pełnili harcerze z ciechocińskiego gimnazjum.