Dzień Ekumeniczny - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Dzień Ekumeniczny

Galerie > 2012

W sobotę - 21 stycznia o godz. 16.00 - odbyła się  Msza Święta o Błogosławieństwo Boże na rok 2012 dla Mieszkańców Ciechocinka i Kuracjuszy. Liturgii przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce J.E. Ks. Arcybiskup Celestino Migliore. Na tę uroczystość przybyło liczne grono duchowieństwa na czele z księdzem Biskupem Wiesławem A. Meringiem - Pasterzem Diecezji Włocławskiej oraz duchowni innych wyznań którzy włączyli się we wspólną modlitwę ekumeniczną.
Byłą  to pierwsza, historyczna wizyta Nuncjusza Apostolskiego w naszej parafii i jedyna w XXI wieku. Nie należy spodziewać się kolejnej wizyty, albowiem Nuncjusz Apostolski odwiedza tylko Katedry Biskupie.
Uroczystą liturgię poprzedził koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Hippo" z Ciechocinka, prowadzonego przez pana profesora Sławomira Małeckiego.
Msza była transmitowana na żywo przez internet
dzięki firmie DRAGONNET Jacek Smokowski (www.dragonnet.com.pl), przy współpracy z firmą ASTRO S.A.

Specjalne podziękowania dla:
Sławomira Małeckiego oraz całego zespołu Hippo