J.E. ks Biskup Paweł Cieślik w Ciechocinku - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

J.E. ks Biskup Paweł Cieślik w Ciechocinku

Galerie > 2011

Msza Święta Ks. Biskupa Pawła Cieślika

W niedziele 7 sierpnia o godz.10  Mszę Św. wraz z 7 kapłanami, koncelebrował J.E. Ks.Bp. Paweł Cieślik, biskup pomocniczy diec.koszalińsko-kołobrzeskiej, rozpoczynając kolejny pobyt w Ciechocinku. Byli obecni uczestnicy odbywającego się w Ciechocinku Festiwalu Operowego, a z chóru jako solista śpiewał Andrzej Jurkiewicz
          Homilię głosił ks.prof.dr hab. Henryk Seweryniak, teolog i ekumenista płocki,  wykładowca USKW  i  WSD w Płocku, członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN, członek Komisji Mieszanej ds.Dialogu z Kościołem Mariawitów, autor wielu publikacji m.in. "Geografia wiary". W homilii wspominał swą młodsza siostrę, która jemu pierwszemu powiedziała, że wstępuje do Karmelu, a jest to zgromadzenie gdzie można rozmawia tylko przez kratki w furcie zakonnej. Siostra po pobycie w Polsce, znalazła się w tworzonym klasztorze w Charkowie. Stamtąd przysłała swoje zdjęcia, gdzie stoi z różańcem w ręku nad grobami, z których wydobywano polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD. Teraz siostra jest w klasztorze w Jerozolimie, o co prosił Patriarcha Jerozolimy - Kardynała J.Glempa, gdyż tamtejszy jeden z najstarszych klasztorów na świecie, był na wymarciu, bo miejscowe siostry umierały ze starości, a nie było możliwości naboru sióstr z Palestyny, po budowie przez Izrael wysokiego muru w mieście.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Krzysztof Jankowski