Beatyfikacja Jana Pawla II - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

Beatyfikacja Jana Pawla II

Galerie > 2011

Pielgrzymki z Ciechocinka na beatyfikację do Rzymu

Różnymi środkami lokomocji (autokary, samochody, samoloty) udali się pielgrzymi
                         z Ciechocinka na beatyfikację Polskiego Papieża do Rzymu.

1.Reporter Kroniki Parafialnej na Placu Świętego Piotra  w czasie beatyfikacji

Wyjazd autokarem z parafii Św. Józefa w Toruniu w piątek 29 kwietnia, powrót nocą 2 maja.

Reporter był w godzinach nocnych na czuwaniu w kościele Św. Agnieszki w Agonii na Piazza Navona, wraz z grupą kilku uczestników, podróżujących wspólnie autokarem z Torunia. Od godziny 3:50 w nocy stał w kolejce przed wejściem na Via di Conciliazione, gdzie rozpoczęto wpuszczanie od godziny 5:30 i przed godziną 9 dotarł na Plac Świętego Piotra. Po zakończonych uroczystościach Mszy Świętej beatyfikacyjnej, udał się m.in. do otwartego Panteonu, gdzie było też wielu Polaków. W drodze powrotnej w kościele nad Tybrem znalazł w kościele ołtarz poświęcony nowemu Błogosławionemu, gdzie o godzinie 12:30 wprowadzono relikwiarz, ustawiony na ołtarzu. Na stopniach ołtarza stały w oszklonej gablocie inne relikwie bł.Jana Pawła II Wielkiego: piuska i stuła, a obok ołtarza palące się setki lampionów.

Zdjęcia: Wojciech Krzysztof Jankowski