6 rocznica śmierci Jana Pawła II - Parafia Piotra i Pawła w Ciechocinku

6 rocznica śmierci Jana Pawła II

Galerie > 2011

Obchody 6 rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II

W sobotę 2 kwietnia po raz ostatni obchodziliśmy rocznicę śmierci Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II. W przyszłym roku, po beatyfikacji  będziemy obchodzili już święto imienin
Jana Pawła II Wielkiego, choć to pewnie nie będzie 2 kwietnia, a inny termin nie przypadający w Wielkim Tygodniu.
         W kościele w Ciechocinku rocznicową Mszę świętą koncelebrował ks.Rafał Bogus, wiceproboszcz Ciechocinka z ks.Marcinem Matynką i ks.seniorem Wojciechem Marszalem obok ustawionego przy ołtarzu uśmiechniętego portretu Sł. Bożego, ozdobionego flagą papieską. Przy portrecie stała warta harcerska ciechocińskiego gimnazjum. Zamiast homilii wystąpiły dziewczęta z gimnazjum z programem słowno-muzycznym, przygotowanym przez siostry Aldonę Puk i Martę Jagielską, która też przygrywała na gitarze i śpiewała.
          Po Mszy świętej dalsze obchody rocznicowe odbywały się przy obelisku Jana Pawła II, gdzie swoje dwa wiersze czytała młoda poetka z Ciechocinka Marta Gabrysiak, złożono znicze i kwiaty. Na zakończenie odśpiewano Apel Jasnogórski.