O nas

Duszpasterstwo Akademickie we Włocławku ma już ma już swoją historię. Pomimo, że od jego powstania wielokrotnie zmieniała się jego forma i ludzie je tworzący, chodzi w nim cały czas o to samo: o spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem we wspólnocie Kościoła wzrastającej w środowisku akademickim, o wzajemną pomoc w rozwoju osobowości i wiary, o ewangelizację uniwersytetu i kultury uniwersyteckiej.

Duszpasterstwo Akademickie to miejsce, gdzie można znaleźć umocnienie dla wiary, formację, przyjaźń. Współtworzą je studenci i pracownicy wyższych uczelni, ale chętnie widzimy wśród nas tak tych, którzy już ukończyli studia, jak i licealistów, którzy za kilka lat być może dołączą do braci studenckiej. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami szukać i poznawać Chrystusa, budować wspólnotę i zależy im, aby ich formacja religijna była na poziomie akademickim.
Duszpasterzem akademickim we Włocławku od 2013 r. jest ks.Ireneusz