ks. Jerzy Misiurek

Świętość życia

Prezentowany artykuł podejmuje temat świętości życia małżeńskiego. Autor konsekwentnie rozwija podjętą na samym początku myśl. Znajdujemy w nim szczegółowe omówienie takich zagadnień, jak: godność małżeństwa, wezwanie do świętości, sakramentalne źródło uświęcenia oraz świętość małżonków. Sobór Watykański II w Konstytucji dogmatycznej Lumen gentium przypomniał wszystkim o powszechnym powołaniu do świętości w Kościele. Zobowiązanie takie wynika z przyjętego chrztu. Również życie małżeńskie ma specyficzną drogę realizowania świętości, którą jest przede wszystkim miłość. W podsumowaniu artykułu znajdujemy przykłady świętych małżonków, którzy w konkretnych warunkach dawali świadectwo chrześcijańskiego życia.