Magdalena Kudełka

„System parafialnych komórek ewangelizacyjnych” w świetle przeprowadzonych badań. Efektywność systemu

Artykuł został napisany przez świecką teolog i pedagog, doktora teologii pastoralnej, asystenta pastoralnego i wykładowcę w Wyższym Seminarium Duchownym w Worzelu (Ukraina) oraz w Wyższym Instytucie Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie. Artykuł dotyczy systemu parafialnych komórek ewangelizacyjnych, które są modelem dla parafii, opierającej swą strukturę na małych grupach zaangażowanych w ewangelizację oraz posługę wobec Kościoła i świata. Omawiane zagadnienie jest niezwykle interesujące, stanowi stosunkowo nowe zjawisko, będące propozycją odnowy współczesnej parafii. Autorka swoją analizę przedstawiła w oparciu o najnowszą literaturę i przeprowadzone badania własne. Z pewnością znajdzie szerokie zainteresowanie wśród duszpasterzy i przyczyni się do odnowy pastoralnej parafii.